Intervju z drugošolko Ano Velnar

INTERVJU

DRUGOŠOLKA ANA VELNAR

»VELIKO SE JE SPREMENILO.«

Ana Velnar obiskuje 2. razred Osnovne šole Kajetana Koviča Radenci in nam je povedala nekaj o tem kako, poteka šola na daljavo in kakšni so bili njeni dnevi v karanteni.

Slišala sem, da ste se s sošolci končno usedli nazaj v šolske klopi. Kako je v šoli šoli sedaj (po karanteni) in ali se je veliko spremenilo od takrat, ko je pouk potekal še normalno?

Ja, v šoli se je veliko spremenilo. Med seboj moramo imeti vsaj dva metra razdalje, naši starši več ne smejo po nas v razred in tudi drug drugega se ne smemo dotikati ali si posojati stvari. Moram priznati, da se v učilnici kljub temu tudi zabavamo.

Bi ti raje ostala doma ali ti je tako, kot je, všeč?

V šoli mi je všeč tako, kot je, saj se ne glede na vse lahko družim s sošolci in z našo super učiteljico. Le čudni se mi zdijo vsi ti trakovi z opozorilnimi znaki, nalepljeni po hodnikih, malo so tudi strašljivi. Moram pa tudi povedati, da se kuharice še naprej zelo trudijo, saj je hrana odlična.

Kako si ti preživljala čas med karanteno? Si odkrila kakšen nov talent?

Moji dnevi med karanteno so bili zabavni. Naučila sem se veliko novega, kot so triki s kolesom, kuhanje in moram priznati, da mi tudi skakanje s kolebnico gre že veliko bolje od rok. Z družino smo tudi hodili na sprehode in kdaj pa kdaj skupaj kartali.

Veseli me, da si počela toliko novega in zanimivega. Slišala sem tudi, da si svoj rojstni dan praznovala v času epidemije, ko smo morali biti strogo doma. Kako si ga praznovala?

Res je! Moj rojstni dan je bil zelo uspešen, saj sem ga ne glede na vse praznovala in jedla odlično čokoladno torto, ki sva jo spekli z mamo. Dobila sem tudi veliko čokoladnih in sladkih daril.

Me veseli, da si se imela lepo kljub razmeram. Po mojem mnenju bo ta rojstni dan zate zares nepozaben?

Ja, drži.

Hvala ti za vsak tvoj odgovor in da si s takšnim veseljem sodelovala pri intervjuju. Še naprej pridno hodi v šolo in mislim, da se vam bo naš 8. a hitro pridružil na »oranžnih« hodnikih.

Hvala vam, da sem lahko bila del intervjuja, in zares upam, da se razmere v svetu čim prej spremenijo na bolje.

Intervju je pripravila in zapisala: Brina Velnar, 8. a